By kolagen

Chrząszcze

Coleoptera

Biedronki, żuki, chrabąszcze i inne owady zakute w chitynową zbroję.

biedronkowate

Coccinellidae

biedronka dwukropka (Adalia bipunctata)biedronka dwukropka
Adalia bipunctata
biedronka siedmiokropka (Coccinella septempunctata)biedronka siedmiokropka
Coccinella septempunctata
biedronka mączniakówka (Psyllobora vigintiduopunctata)biedronka mączniakówka
Psyllobora vigintiduopunctata
biedronka arlekin (Harmonia axyridis var. novemdecimsignata)biedronka arlekin
Harmonia axyridis
Harmonia quadripunctata
Harmonia quadripunctata
Anisosticta novemdecimpunctata
Anisosticta novemdecimpunctata
gałecznik czteroplamek (Exochomus quadripustulatus, syn. Brumus quadripustulatus)gałecznik czteroplamek
Exochomus quadripustulatus
wrzeciążka (Propylea quatuordecimpunctata)wrzeciążka
Propylea quatuordecimpunctata
gielas dziesięcioplamek (Calvia decemguttata)gielas dziesięcioplamek
Calvia decemguttata
okrajka okrągłoplama (Chilocorus renipustulatus)okrajka okrągłoplama
Chilocorus renipustulatus
Oenopia conglobata
Oenopia conglobata
czerwonka trzynastokropka (Hippodamia tredecimpunctata)czerwonka trzynastokropka
Hippodamia tredecimpunctata

kózkowate

Cerambycidae

dłużynka dwukropkowa (Oberea oculata)dłużynka dwukropkowa
Oberea oculata
wonnica piżmówka (Aromia moschata)wonnica piżmówka
Aromia moschata
zgrzytnica zielonkawowłosa (Agapanthia villosoviridescens)zgrzytnica zielonkawowłosa
Agapanthia villosoviridescens
zmorsznik czerwony (Corymbia rubra)zmorsznik czerwony
Corymbia rubra
łucznik korzeniowiec (Stenocorus meridianus)łucznik korzeniowiec
Stenocorus meridianus
rozpylak topolowy (Dinoptera collaris)rozpylak topolowy
Dinoptera collaris

żukowate

Scarabaeidae

guniak czerwczyk (Amphimallon solstitiale)guniak czerwczyk
Amphimallon solstitiale
krzywonóg półskrzydlak (Valgus hemipterus)krzywonóg półskrzydlak
Valgus hemipterus
ogrodnica niszczylistka (Phyllopertha horticola)ogrodnica niszczylistka
Phyllopertha horticola
łanocha pobrzęcz (Oxythyrea funesta)łanocha pobrzęcz
Oxythyrea funesta

gnojarzowate

Geotrupidae

żuk leśny (Anoplotrupes stercorosus)żuk leśny
Anoplotrupes stercorosus

stonkowate

Chrysomelidae

stonka ziemniaczana (Leptinotarsa decemlineata)stonka ziemniaczana
Leptinotarsa decemlineata
kałdunica rdestówka (Gastrophysa polygoni)kałdunica rdestówka
Gastrophysa polygoni
kałdunica zielona (Gastrophysa viridula)kałdunica zielona
Gastrophysa viridula
susówka (Altica sp.)susówka
Altica sp.
Chrysolina sp.
Chrysolina sp.
Chrysolina varians
Chrysolina varians
Chrysolina graminis
Chrysolina graminis
ociernica (Hispa atra)ociernica
Hispa atra
skrzypionka zbożowa (Oulema melanopus)skrzypionka zbożowa
Oulema melanopus
Chrysolina sturmi
Chrysolina sturmi
Chrysolina sanguinolenta
Chrysolina sanguinolenta
tarczyk ostowy (Cassida rubiginosa)tarczyk ostowy
Cassida rubiginosa
tarczyk złotosmugi (Cassida nobilis)tarczyk złotosmugi
Cassida nobilis
tarczyk łopianowy (Cassida vibex)tarczyk łopianowy
Cassida vibex
Hypocassida subferruginea
Hypocassida subferruginea
poskrzypka leśna (Lilioceris merdigera)poskrzypka leśna (cebulowa)
Lilioceris merdigera
szubarga pięcioplamka (Gonioctena quinquepunctata)szubarga pięcioplamka
Gonioctena quinquepunctata
szubarga rudonoga (Gonioctena decemnotata)szubarga rudonoga
Gonioctena decemnotata
szarynka kalinówka (Pyrrhalta viburni)szarynka kalinówka
Pyrrhalta viburni
poskrzypka szparagowa (Crioceris asparagi)poskrzypka szparagowa
Crioceris asparagi
Lythraria salicariae
Lythraria salicariae
Smaragdina salicina
Smaragdina salicina
moszenica wierzbówka (Clytra laeviuscula)moszenica wierzbówka
Clytra laeviuscula
Donacia clavipes
Donacia clavipes

ryjkowcowate

Curculionidae

naliściak (Phyllobius sp.)naliściak
Phyllobius sp.
naliściak (Phyllobius pomaceus)
Phyllobius pomaceus
Phyllobius vespertinus
Phyllobius vespertinus
Larinus sp.
Larinus sp.
Lignyodes enucleator
Lignyodes enucleator
słonik żołędziowiec (Curculio glandium)słonik żołędziowiec
Curculio glandium
rozpucz lepiężnikowiec (Liparus glabrirostris)rozpucz lepiężnikowiec
Liparus glabrirostris
kwieciak sosnowiec (Anthonomus phyllocola)kwieciak sosnowiec
Anthonomus phyllocola
ryjosz burakowiec (Tanymecus palliatus)ryjosz burakowiec
Tanymecus palliatus
Liophloeus tessulatus
Liophloeus tessulatus
oprzędzik (Sitona sp.)oprzędzik
Sitona sp.
jednorek kosaćcowy (Mononychus punctumalbum)jednorek kosaćcowy
Mononychus punctumalbum
opuchlak (Otiorhynchus sp.)opuchlak
Otiorhynchus sp.

biegaczowate

Carabidae

biegaczowaty (Carabidae)nieoznaczone biegaczowate
Carabidae
biegacz skórzasty (Carabus coriaceus)biegacz skórzasty
Carabus coriaceus
biegacz gładki (Carabus glabratus)biegacz gładki
Carabus glabratus
Amara sp.
Amara sp.
dzier (Harpalus sp.)dzier
Harpalus sp.
Poecilus sp.
Poecilus sp.
Stenolophus teutonus
Stenolophus teutonus
trzyszcz piaskowy (Cicindela hybrida)trzyszcz piaskowy
Cicindela hybrida

omarlicowate

Silphidae

ścierwiec (Oiceoptoma thoracicum)ścierwiec
Oiceoptoma thoracicum
zaciemka czarna (Phosphuga atrata)zaciemka czarna
Phosphuga atrata

oleicowate

majkowate

Meloidae

Meloe rugosus
Meloe rugosus

omomiłkowate

Cantharidae

omomiłek szary (Cantharis fusca)omomiłek szary
Cantharis fusca
omomiłek wiejski (Cantharis rustica)omomiłek wiejski
Cantharis rustica
Cantharis pellucida
Cantharis pellucida

zaleszczycowate

Oedemeridae

zaleszczyca (Oedemera virescens)zaleszczyca
Oedemera virescens
zaleszczyca (Oedemera sp.)zaleszczyca
Oedemera sp.

bogatkowate

Buprestidae

kwietniczki dwojaczki (Anthaxia nitidula)kwietniczek dwojaczek
Anthaxia nitidula

przekraskowate

Ceridae

barciel pszczołowiec (Trichodes apiarius)barciel pszczołowiec
Trichodes apiarius

pustoszowate

(Ptinidae)

pustosz (Ptinus rufipes)pustosz
Ptinus rufipes

bęblikowate

Malachiidae

Anthocomus rufus (syn. Anthocomus coccineus)
Anthocomus rufus
bęblik dwuplamek (Malachius bipustulatus)bęblik dwuplamek
Malachius bipustulatus

skórnikowate

Dermestidae

Dermestes laniarius
Dermestes laniarius
Anthrenus scrophulariae
Anthrenus scrophulariae

gnilikowate

Histeridae

Margarinotus purpurascens
Margarinotus purpurascens

otrupkowate

Byrrhidae

Lamprobyrrhulus nitidus
Lamprobyrrhulus nitidus

Scirtidae

Cyphon sp.
Cyphon sp.

sprężykowate

Elateridae

Agriotes sp.osiewnik
Agriotes sp.
zaciosek grzebykoczułki (Ctenicera pectinicornis)zaciosek grzebykoczułki
Ctenicera pectinicornis
Anostirus purpureus
Anostirus purpureus
podrzut myszaty (Agrypnus murinus)podrzut myszaty
Agrypnus murinus
ponęc lśniący (Selatosomus aeneus)ponęc lśniący
Selatosomus aeneus
Cidnopus sp.
Cidnopus sp.
Athous sp.
Athous sp.
Limonius sp.
Limonius sp.
Actenicerus sjaelandicus
Actenicerus sjaelandicus
Hemicrepidius sp.
Hemicrepidius sp.

kusakowate

Staphylinidae

kusakikusaki nieoznaczone żarlinek (Paederus sp.)żarlinek
Paederus sp.
Stenus sp.
Stenus sp.
Lesteva longoelytrata
Lesteva longoelytrata
Philonthus sp.
Philonthus sp.
Chrząszcze nieoznaczoneChrząszcze nieoznaczone Wczesne stadia rozwoju chrząszczyWczesne stadia rozwoju chrząszczy (larwy, poczwarki) Nieoznaczone wczesne stadia rozwoju chrząszczyNieoznaczone wczesne stadia rozwoju chrząszczy
Reklamy

0 Responses to “Chrząszcze”



  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s




%d blogerów lubi to: